Přehled dodavatelů

Argentina | Austrálie | Bulharsko | Česká republika | Čína | Francie | Gruzie | Chile | Itálie | Jihoafrická rep. | Maďarsko | Německo | Rakousko | Rumunsko | Slovinsko | Srbsko | Španělsko | USA |

Argentina

ANDELUNA (Mendoza)

Mladé, ambiciozní vinařství, založené v roce 2003 s vizí, stát se co nejrychleji jedním z nejlepších producentů vína v Argentině. O úspěchu svědčí řada ocenění od Wine Spectator, Wine Enthusiast či Decanter. 70 ha vlastních vinic leží v údolí Tupungato, na úpatí And, ve výšce 1300 m. Hlavním enologem vinařství je Manuel González a poradcem Michel Rolland.

Mendoza, Argentina
Oficiální web: http://www.andeluna.com

V nabídce máme 3 výrobky

Austrálie

T2 Tea ()

Společnost T2 Tea byla založena soukromými osobami v Austrálii v roce 1995, s cílem produkovat tradiční čaj v moderním pojetí a prezentaci. Čaje T2 svou naprosto prvotřídní kvalitou získávají pravidelná mezinárodní ocenění.

V nabídce máme 4 výrobky

Bulharsko

DAMIANITZA (Melnik)

Jeden z původních velkých výrobců předrevolučního Bulharska. Po privatizaci a kompletní modernizaci v roce 1998 se zaměřuje především na vysoce kvalitní vína z odrůd Merlot, Cabernet Sauvignon, Melnik a Rubin.

Melnik, Bulharsko
Oficiální web: http://www.damianitza.bg/en

V nabídce máme 2 výrobky

BESSA VALLEY (Pazardjik)

Zcela nově vybudované vinařství v srdci thrácké nížiny poblíž vesnice Ognianovo, s nejmodernější technologií a francouzským know how, se 140 ha vlastních vinic, osázených odrůdami Merlot, Cab. Sauvignon, Syrah a Petit Verdot. Majiteli jsou Stephan Neipperg (majitel několika Chateau v Bordeaux) a Karl-Heinz Hauptmann.

Pazardjik, Bulharsko
Oficiální web: http://www.bessavalley.com

V nabídce máme 5 výrobků

Česká republika

KRAUS (Mělník)

Vinařství bylo založeno v roce 1990 Doc. Ing. Vilémem Krausem, CSc. Po studiu vína v Německu dnes podnik vede syn Vilém spolu s manželkou Alenou. Hospodaří na 22 ha vlastních vinic, s převažujícím podložím vápenitých spraší a středně lehké půdy.

Mělník, Česká republika
Oficiální web: http://www.vinarstvi-kraus.cz

V nabídce máme 11 výrobků

FILIP MLÝNEK (Mikulov)

Malé vinařství Filipa Mlýnka, jehož vína získala pod etiketou Vinařství Volařík mezi lety 2011 až 2016 několik nejvyšších ocenění včetně dvojnásobného "Vinař roku", produkuje špičková vína s nezaměnitelným původem Mikulovska, zejména Ryzlink vlašský, ryzlink rýnský a Pálavu.

Mikulov, Česká republika

V nabídce máme 4 výrobky

ŽERNOSECKÉ VINAŘSTVÍ ŽERNOSEKY (obl. litoměřická a mělnická)

Společnost Žernosecké vinařství byla založena 1. dubna 1995 a plynule navázala na výrobní činnost Šlechtitelské stanice vinařské ve Velkých Žernosekách. Obhospodařuje 31 hektarů viničních ploch a roční výroba je v průměru 150 000 lahví 0,75 l. Čerstvým držitelem titulu Vinařství roku 2014 ve své kategorii!

obl. litoměřická a mělnická, Česká republika
Oficiální web: http://www.zernosecke-vinarstvi.cz

V nabídce máme 6 výrobků

CÍCHA - VINAŘSTVÍ RODINY CÍCHOVY (obl. slovácká)

Rodinné vinařství z Blatnice pod Sv. Antonínkem, se 4 ha vlastních vinic (Plachty, Kamenice, Floriánky a Staré hory) a moderní technologií. Vinice se rozkládají na posledním výběžku Bílých Karpat, který tvoří jižní svah kolem Blatnice. Členem Svazu integrované produkce hroznu a vína.

obl. slovácká, Česká republika
Oficiální web: http://www.cicha.cz

V nabídce máme 8 výrobků

ŠPALEK - VINAŘSTVÍ RODINY ŠPALKOVY (obl. znojemská)

Vinařství ze znojemského Nového Šaldorfu je dnes vedeno druhou a třetí generací rodiny. 8,5 ha vlastních vinic se rozkládá na jihovýchodních svazích Kraví hory v Sedlešovicích, která leží na hranici dvou geologických: Český masív – krystalinikum tvořené granitoidy a břidlicemi a západní Karpaty tvořené mořskými a sladkovodními sedimenty a sprašemi. Vítěz soutěže Vínařství roku (v kategorii do 50.000 litrů) za rok 2014!

obl. znojemská, Česká republika
Oficiální web: http://www.saler.cz

V nabídce máme 9 výrobků

KRONDORF (Severní Čechy)

Krondorf a. s. je rodinná firma založená v roce 2016. Majetkem společnosti je vodní zdroj ručně stáčené unikátní minerální vody včetně okolních pozemků v lokalitě Stráž nad Ohří a technologie, které společnost Krondorf a.s. získala oddělením části podniku Karlovarská Korunní s. r. o.

Severní Čechy, Česká republika
Oficiální web: http://www.krondorf.cz

V nabídce máme 1 výrobek

K96 Winery (Znojmo)

K96 Winery (Konice číslo popisné 96) je malé rodinné vinařství, pro které si jeho majitelé Georg (otec), Thomas a Lukáš (synové) stanovili za cíl výrobu přívlastkových odrůdových vín typických pro Znojemsko. Motto zní „Od milovníků vína pro milovníky vína“. V Konici navazují na zkušenosti získané v srdci rýnských ryzlinků, v německém Pfalzu, od roku 1978. Přehledná velikost vinařství (kolem 1,5 ha vlastních vinic) a skutečnost, že zpracovávají pouze vlastní hrozny dovoluje věnovat se vinicím a vínům ve sklepě s maximální osobní péčí.

Znojmo, Česká republika
Oficiální web: http://www.k96winery.cz

V nabídce máme 5 výrobků

Čína

GREAT RIVER HILL/NINE PEAKS Chateau (Shandong)

Vinařství na poloostrově Shandong na východě Číny bylo založeno v roce 2008 úspěšným "vinařským investorem" Karlem-Heinzem Hauptmannem. Pravou rukou je mu opět enolog Marc Dworkin, vynikající odborník působící dlouhá léta v Bordeaux. Z cca 150ha vinic je nyní produkováno cca 250.000 lahví vína ročně.

Shandong, Čína
Oficiální web: http://http://chateau9peaks.com

V nabídce máme 2 výrobky

Francie

TERRES DORÉES/JEAN-PAUL BRUN (Bourgogne/Beaujolais)

Majitel a enolog, Jean-Paul Brun, obhospodařuje cca 20 hektarovou rodinnou usedlost v Charnay, v severní části Beaujolais. Patří mezi nejuznávanější osobnosti v oblasti a jeho vína jsou pravidelně oceněňována mezi nejlepšími, zejména pro svou lehkost, ovocnost a delikátnost.

Bourgogne/Beaujolais, Francie

V nabídce máme 1 výrobek

GROSSOT (Bourgogne/Chablis)

Corinne a Jean-Pierre Grossot obhospodařují cca 15 ha vinikajících pozemků v srdci oblasti Chablis, a to již ve 3. generaci. Řadí se mezi nejlepší místní výrobce posledních let.

Bourgogne/Chablis, Francie
Oficiální web: http://www.chablis-grossot.com

V nabídce máme 3 výrobky

LESCURE CHANTAL (Burgundsko/Nuits & Beaune)

Vinařství založeno Chantal Lescure v roce 1975, s 18ha vinic rozkládajících se od Chambolle-Musigny (Nuits) až po Volnay (Beaune). Po její smrti v roce 1996 převzali vedení synové Aymeric a Xavier a od roku 2001 vinařství kompletně řídí Francois Chavériat. Vína jsou produkována v certifikované bio-kvalitě.

Burgundsko/Nuits & Beaune, Francie
Oficiální web: http://www.domaine-lescure.com

V nabídce máme 5 výrobků

JEAN-LUC COLOMBO (Cotes du Rhone)

Inovativní výrobce a zárověň špičkový enolog a poradce v oboru vína. Kromě prestižních vinic v apelacích horní Rhony (Cornas, Cote-Rotie, Condrieu) obhospodařuje kvalitní pozemky v přímořské Provence.

Cotes du Rhone, Francie
Oficiální web: http://www.vinscolombo.fr

V nabídce máme 1 výrobek

CANARD-DUCHENE (Champagne)

Výrobce špičkových šumivých vín s historií od roku 1868. Je stále v privátních rukou, od roku 2003 majitelů Josepha Perriera, Marie Stuart a Alaina Thienota. Na konci 19. století se dům Champagne Canard-Duchene dostal do úzkého kruhu dodavatelů na carský dvůr a od té doby je ruský carský znak - dvouhlavý orel částí jeho loga. Je jedním z nejpopulárnějších Champagne ve Francii, kde je každých 15 vteřin otevřena láhev této značky. Champagne Canard-Duchene je rodinná, ala zároveň noblesní značka, jejíž mantrou byla vždy oslava jedinečných okamžiků v životě. Enolog vinařství Laurent Fédou získal titul Enolog roku v oblasti Champagne v roce 2017.

Champagne, Francie
Oficiální web: http://www.canard-duchene.fr

V nabídce máme 13 výrobků

MOULIN DE LENE (Languedoc)

Toto rodinné vinařství bylo založeno v 17. století a v současné době vedeno Romainem Frayssinetem. Rozprostírá se na 70 hektarech, z toho 50 hektarů je osázeno révou. Vyrábí lahodná vína typická pro jih Francie, s důrazem na ekologickou udržitelnost.

Languedoc, Francie
Oficiální web: http://www.moulindelene.com

V nabídce máme 1 výrobek

MARTINOLLES Chateau (Limoux)

Limoux je původní oblastí vzniku šumivých vín v roce 1544, odkud je později mnich Dom Pérignon přivezl do Champagne. Region těží z teplého středozemního klimatu a zároveň chladivého působení Pyrenejí. Chateau Martinolles patří do vinařské rodiny Paul Mas a jeho vinice jsou certifikovány organizací Terra Vitis.

Limoux, Francie
Oficiální web: http://www.martinolles.com

V nabídce máme 3 výrobky

CHATELAIN (Loire)

Špičkové rodinné vinařství, s více než 300-set letou historií, je dnes vedeno zástupcem 12. generace - Vincentem Chatelain. Spravuje celkem 30 ha vlastních vinic v klasifikaci Pouilly-Fumé a Sancerre AOC, převážně s jílovito-fosilním podložím s výskytem pazourku, který dává vínům Chatelain typický charakter.

Loire, Francie
Oficiální web: http://www.domaine-chatelain.com

V nabídce máme 3 výrobky

LAVAU (Rhone)

Rodina Lavau se zabývá výrobou vína již od roku 1895. Zástupci dnešní generace, Benoit a Frederic Lavau, obhospodařují 3 usedlosti v údolí Rhony a zpracovávají hrozny od dalších dodavatelů.

Rhone, Francie

V nabídce máme 6 výrobků

MAUCOIL Chateau (Rhone)

Současný majitel, Benedict Bonnet, zakoupil tuto starobylou usedlost v roce 1995 a dnes hospodaří na 43 ha vinic v apelacích Chateauneuf du Pape, Cotes du Rhone a Vaucluse. Vinice jsou od roku 2013 certifikovány bio.

Rhone, Francie
Oficiální web: http://www.maucoil.com

V nabídce máme 3 výrobky

LAFAGE (Roussillon)

Rodinné vinařství vedené zástupci 6. generace pěstuje na 138 hektarech v okolí Perpignan především typická, vynikající vína z odrůd Carignan, Mourvedre, Syrah, Macabeu, Grenache Noir a Grenache Blanc. Blízkost moře a vysoký počet slunečných dnů dává vínům nezaměnitelný charakter.

Roussillon, Francie
Oficiální web: http://www.domaine-lafage.com

V nabídce máme 8 výrobků

Gruzie

Chile

Itálie

KUPELWIESER (Alto Adige)

Tradiční rodinné vinařství založil Fritz Kupelwieser v roce 1878. Dnes na něj navazuje Peter Zemmer, jehož řada vín "Fritz" je vynikající ukázkou snoubení klasických místních odrůd s novým, moderním přístupem.

Alto Adige, Itálie
Oficiální web: http://www.kupelwieser.it

V nabídce máme 1 výrobek

MAJANI (Bologna)

Majani SpA je italská potravinářská společnost specializovaná na výrobu a prodej čokolády. Nejprestižnějším produktem společnosti je FIAT cremino - třívrstvá čokoláda vyrobená v roce 1911 jako reklamní iniciativa pro uvedení vozu Fiat Tipo 4. Od založení až po současnost je Majani oceněna prestižními oceněními po celém světě. Společnost nedávno (2011) obdržela plaketu "Společnost, která dělá historii Itálie".

Bologna, Itálie
Oficiální web: http://www.majani.com

V nabídce máme 6 výrobků

LIVON (Friuli)

Velmi respektované rodinné vinařství založil Dorino Livon roku 1964. V současné době vedou firmu synové Tonino a Valneo. Vinice se nachází v srdci Friuli-Collio, jedné z nejlepších oblastí pro pěstování bílých vín v Itálii, zejména Pinot Grigio a Sauvignon Blanc.

Friuli, Itálie
Oficiální web: http://www.livon.it

V nabídce máme 9 výrobků

VILLA CHIOPRIS (Friuli)

Výrobce kvalitních vín se skvělým poměrem ceny a kvality. Patří do vinařské skupiny LIVON (www.livon.it) a k dispozici je ubytování bed & breakfast.

Friuli, Itálie
Oficiální web: http://www.villachiopris.it

V nabídce máme 1 výrobek

SANTUS (Lombardia)

Vinařství založili v roce 1995 Maria Luisa Santus a Gianfranco Pagano. Z celkových 10ha vlastních vinic vznikají pouze ročníková, minerální a elegantní vína z odrůd Pinot Noir a Chardonnay.

Lombardia, Itálie
Oficiální web: http://www.santus.it

V nabídce máme 5 výrobků

TARTUFI PONZIO (Piemont)

Jeden z nejstarších obchodníků s lanýži, založen v roce 1947 Robertem Ponziem (1923-2008) v Albě, srdci Piemontu. Dnes veden rodinou Curti a specializující se na nejkvalitnější produkty z místních bílých lanýžů.

Piemont, Itálie
Oficiální web: http://www.tartufiponzio.com

V nabídce máme 7 výrobků

PRINSI (Piemonte)

Vinařství z městečka Neive je již po 3 generace vedeno rodinou Lequio. Většina z celkem 25 ha vinic je zařazena do kvalifikace Barbaresco DOCG ve vinicích Gallina, Gaia Principe, Fausoni a Basarin.

Piemonte, Itálie
Oficiální web: http://http://prinsi.it/

V nabídce máme 1 výrobek

SCAGLIOLA (Piemonte)

Rodinné vinařství vedené 4. generací vlastníků, s 25 ha vinic ve výšce cca 350-400 metrů nad mořem, situované v Calosso, na pomezí Monferrato a Langhe.

Piemonte, Itálie
Oficiální web: http://www.scagliolavini.com

V nabídce máme 1 výrobek

CORINO GIULIANO (Piemonte)

Rodinné vinařství, specializující se na špičkové Barolo a Berberu d`Alba, se nachází v městečku La Morra, v srdci Piemontu cca 3 km severně od městečka Barolo. První víno Barolo vyrobilo v polovině 80. let, kdy došlo také k výrazné modernizaci vinic a technologie. Giuliano Corino, zástupce 2. generace, dnes hospodaří na celkem 8 ha vinic, z toho 5 ha v apelacích Barolo a Langhe Nebbiolo. Celková roční produkce je pouze 35-40.000 láhví.

Piemonte, Itálie
Oficiální web: http://www.corino.it

V nabídce máme 5 výrobků

PRODUTTORI MANDURIA VINI (Puglia)

Výrobce špičkových vín s tradicí od 30. let minulého století. V rámci družstevní struktury (400 členů) zpracovává hrozny z téměr 900 ha vinic, převážně osázených odrůdou Primitivo. Hustota výsadby je 4-5000 keřů na ha.

Puglia, Itálie
Oficiální web: http://www.cpvini.it

V nabídce máme 4 výrobky

VALLE DELL'ACATE (Sicilia)

Vinařství v jihovýchodní části Sicílie v provincii Ragusa vede Gaetana Jacono, zástupce 6. generace. Cca 100 hektarů vlastních vinic, z nichž převážná část byla od roku 2001 nově osázena, má převážně písečno-vápenaté podloží proložené vrstvami hlíny, místně nazývané "Milaro".

Sicilia, Itálie
Oficiální web: http://www.valledellacate.it

V nabídce máme 1 výrobek

BORGO SALCETINO (Toscana)

Velmi respektované vinařství, patřící do rodiny Livon, leží v srdci oblasti Chianti Classico a spravuje 13 ha vinic. Kromě klasických odrůd Sangiovese a Canaiolo pracuje také s odrůdami Merlot a Cabernet Sauvignon.

Toscana, Itálie
Oficiální web: http://www.livon.it/eng/salcetino.htm

V nabídce máme 4 výrobky

BRANCATELLI (Toscana)

Rodinný podnik, který prošel výraznou modernizací v roce 2003 a dnes vyrábí kvalitní vína výhradně v organické (bio) produkci. Hlavními pěstovanými odrůdami jsou Cab. Sauvignon, Cab. Franc a Syrah. K dispozici je možnost ubytování.

Toscana, Itálie
Oficiální web: http://www.brancatelli.eu

V nabídce máme 9 výrobků

TENUTA DI SESTA (Toscana)

Historická usedlost s 30ha vlastních vinic (z toho 13ha DOCG Brunello di Montalcino) je od roku 1995 majetkem a pod vedením rodiny Ciacci. Vína z odrůdy Sangiovese jsou tradičně školena v sudech ze slavonského dubu o prům. objemu 30hl.

Toscana, Itálie
Oficiální web: http://www.tenutadisesta.it

V nabídce máme 3 výrobky

COLSANTO (Umbria)

Starobylá usedlost s 20 ha vinic v apelaci Montefalco DOCG, patřící od roku 2001 do rodiny LIVON. Od té doby prošla výraznou modernizací. Specialitou oblasti a také vinařství COLSANTO je odrůda Sangrantino, která se vyznačuje jedinečně výraznými tříslovinami a schopností dlouhého zrání v láhvi. Kromě této odrůdy jsou vysázeny také Sangiovese, Montepulciano a Merlot. Po dohodě je možnost ubytování typu "Bed & Breakfast".

Umbria, Itálie
Oficiální web: http://www.colsanto.it

V nabídce máme 3 výrobky

TOMMASI (Veneto)

Rodinné vinařství založené v roce 1902, které se řadí dlouhodobě mezi absolutní špičku v oblasti Veneto. V poslední době byly přikoupeny vinice v Maremmě v Toskánsku a DOC Prosecco.

Veneto, Itálie
Oficiální web: http://www.tommasiwine.it

V nabídce máme 3 výrobky

PRENDINA/CAVALCHINA (Veneto)

Vinařství s historií od roku 1958, ležící jihovýchodně od Lago di Garda, patří do rodinné vinařské firmy Cavalchina. Soustředí se na lehká svěží bílá vína a červenou odrůdu Merlot, s vynikajícím poměrem kvality a ceny.

Veneto, Itálie
Oficiální web: http://www.prendina.com

V nabídce máme 4 výrobky

ZARDETTO (Veneto)

Rodinné vinařství se sídlem v srdci oblasti Conegliano Valdobbiadene dnes vedou zástupci 4. generace - Fabio a Filippo Zardetto. Firma hospodaří na cca 50 ha vinic a patří mezi vedoucí výrobce nejkvalitnějších šumivých vín v oblasti.

Veneto, Itálie
Oficiální web: http://www.zardettoprosecco.com

V nabídce máme 7 výrobků

Jihoafrická rep.

ARABELLA (Robertson)

Arabella je novým projektem rodiny de Wet v oblasti Robertson, a to na pozemcích, které vlastní od roku 1860. První víno bylo vyrobeno v ročníku 2006 a rok poté již vína získávají první ocenění. Je kladen důraz na vynikající poměr kvality a ceny.

Robertson, Jihoafrická rep.
Oficiální web: http://https://arabellawines.com/

V nabídce máme 2 výrobky

NEETHLINGSHOF (Stellenbosch)

Vinařství založené již v roce 1705 hospodaří na 110 ha vlastních vinic v srdci oblasti Stellenbosch. Mimořádný důraz je kladen na ekologickou obnovitelnost a vinařství je členem Biodiversity & Wine Initiative (BWI).

Stellenbosch, Jihoafrická rep.
Oficiální web: http://www.neethlingshof.co.za

V nabídce máme 2 výrobky

ALLESVERLOREN (Swartland)

Vinařství vzdálené cca 150 km severně od Kapského města, zahrnující dnes celkem 136 ha vinic a patřící od roku 1874 rodině Malan. Po desetiletí se řadí mezi špičku jihoafrického vinařství.

Swartland, Jihoafrická rep.
Oficiální web: http://www.allesverloren.co.za

V nabídce máme 4 výrobky

Maďarsko

Německo

BÜRGERSPITAL WÜRZBURG (Franken)

Nejstarší vinařství oblasti Franken, s historií od roku 1316 a vlastnící jedny z nejlepších vinic. Dodnes se věnuje dobročinné činnosti. Dlouhá tradice spojená s nejmodernější technologií dává vzniknout skvělým vínům.

Franken, Německo
Oficiální web: http://www.buergerspital.de

V nabídce máme 8 výrobků

BASTGEN (Mosel)

Vysoce hodnocené rodinné vinařství s 5 ha vlastních vinic na klasickém břidlicovém (Schiefer) podloží v okolí Bernkastel-Kues. Od roku 2000 je členem Bernkasteler Ring (www.bernkasteler-ring.de), sdružující renomované a inovativní výrobce v oblasti Mosel, kteří udržují tradici místního terroiru a vinifikačních metod. Od ročníku 2011 je výroba vína certifikovaná jako organická v rámci ECOVIN (www.ecovin.de).

Mosel, Německo
Oficiální web: http://www.weingut-bastgen.de

V nabídce máme 6 výrobků

KIMICH (Pfalz)

Výrobce s 12 ha vlastních vinic hlinito-písčitého podloží v okolí městečka Deidesheim v srdci oblasti Pfalz. Vinařství dnes vedou Franz a Matthias Arnold, zástupci 7. a 8. generace rodiny. 70% vinic je osázenou odrůdou ryzlinkem rýnským a suchá vína tvoří 80% celkové produkce.

Pfalz, Německo
Oficiální web: http://www.weingut-kimich.de

V nabídce máme 3 výrobky

BISCHÖFLICHES WEINGUT RÜDESHEIM (Rheingau)

Bischöfliches Weingut z Rüdesheimu je nejstarší vinařství oblasti Rheingau a pravděpodobně v celém Německu. První zmínky jsou z 11. století a vinařství vlastní historicky nejlepší vinice v Rheingau jako Schlossberg, Roseneck, Rottland nebo Johannisberg. Produkuje kristalicky čistý ryzlink - minerální, elegantní a jedinečný. Enologem je Peter Perabo - jeden z nejlepších v Německu.

Rheingau, Německo
Oficiální web: http://www.bischoefliches-weingut.de

V nabídce máme 4 výrobky

Rakousko

PRIELER (Burgenland-Neusiedlersee)

Rodinné vinařství, navazující na starou zemědělskou historii, dnes produkuje kvalitní a typická vína pro oblast severního Burgenlandu - Neusiedlersee, a to na nejvyšší úrovni. 20ha vlastních vinic se rozkládá v okolí městečka Schützen am Gebirge, na západní straně Neusiedlersee, ve výšce 190-220m. S průměrem 2000 hodin slunečního svitu za rok je tento region na předním místě v Evropě. Rakouské vinařství roku 2009.

Burgenland-Neusiedlersee, Rakousko
Oficiální web: http://www.prieler.at

V nabídce máme 2 výrobky

TINHOF (Burgenland-Neusiedlersee)

Malé rodinné vinařství vede dnes Erwin Tinhof, zástupce 11. generace. Na kopcovitých vinicích (od roku 2012 bio) západního břehu Neziderského jezera pěstuje typické místní odrůdy, z nichž zejména vyniká Neuburger (= Neuburské), jehož je Erwin Tinhof vpravdě nekorunovaným králem.

Burgenland-Neusiedlersee, Rakousko
Oficiální web: http://www.tinhof.at

V nabídce máme 2 výrobky

FLEISCHEREI KARLO (Burgenland-Neusiedlersee)

Řeznictví Karlo s historií od roku 1948 je dnes vedeno již 4. rodinnou generací. Jako jediné v Národním parku Neziderské jezero pěstuje a zpracovává plemeno šedého skotu, stejně tak prasátka Mangalitza.

Burgenland-Neusiedlersee, Rakousko
Oficiální web: http://www.fleischerei-karlo.at

V nabídce máme 2 výrobky

UMATHUM (Burgenland-Neusiedlersee)

Rodina Umathum (franckého původu) se zabývá pěstováním vinné révy od roku 1755 a její současný zástupce Josef "Pepi" Umathum je po právem ikonou rakouského vinařství. Jeho (převážně červená) bio-dynamická vína jsou získávána z cca 35ha vinic a vyráběna pod nejpřísnějšími kritérii Demeter (i když to není na láhvi uvedeno).

Burgenland-Neusiedlersee, Rakousko
Oficiální web: http://www.umathum.at

V nabídce máme 5 výrobků

KERINGER (Burgenland-Neusiedlersee)

Rodinné vinařství s 60ha vinic v okolí východorakouského Mönchhofu, produkující vynikající, zejména plná červená vína typická pro oblast Burgenland. Několikrát oceněné jako nejlepší vinařství Rakouska (Berliner Winetrophy).

Burgenland-Neusiedlersee, Rakousko
Oficiální web: http://www.keringer.at

V nabídce máme 4 výrobky

ERSTE KAMPTALER ESSIGMANUFAKTUR (Kamptal)

Kontrastní, rozmanitý a charakteristický Kamptal - to je ideální živná půda pro vysoce kvalitní speciální octy. Erste Kamptaler Essigmanufaktur využívá tyto skvělé požadavky k výrobě kyselých přírodních produktů nejvyšší kvality.

Kamptal, Rakousko

V nabídce máme 2 výrobky

BUCHEGGER (Kremstal)

Bezesporu jeden z nejlepších producentů oblasti Kremstal. Zpracovává výhradně vlastní hrozny z cca 10 ha vinic. Hluboká sprašová terasovitá podloží dávají jeho vínům nezaměnitelný charakter. Kromě pravidelných umístění jeho vín mezi nejlepšími je dlouholetým dodavatelem rakouského olympijského týmu.

Kremstal, Rakousko
Oficiální web: http://www.buchegger.at

V nabídce máme 8 výrobků

NIGL (Kremstal)

Producent špičkových Veltlínů a Ryzlinků z vinic převážně zvětralého granitového podloží, dávající vínům výrazný minerální charakter. Přímo mezi vinicemi provozuje "vinařský" hotel.

Kremstal, Rakousko
Oficiální web: http://www.weingutnigl.at

V nabídce máme 7 výrobků

MORIC - ROLAND VELICH (Mittel-Burgenland)

Jeden z nejtalentovanějších vinařů regionu, který povýšil vína z odrůdy Frankovka (Blaufränkisch) mezi absolutní špičku. Jeho vína jsou dosud nejlépe hodnocenými rakouskými červenými víny vůbec.

Mittel-Burgenland, Rakousko
Oficiální web: http://www.moric.at

V nabídce máme 2 výrobky

ZALTO GLAS/Rakousko (Niederösterreich)

Výrobce bezolovnatého, ručně foukaného nápojového skla nejvyšší kvality a spičkového moderního designu. Mnohými vinaři je toto sklo řazeno mezi nejlepší na světě.

Niederösterreich, Rakousko
Oficiální web: http://www.zaltoglas.at

V nabídce máme 13 výrobků

SCHWARZER BRENNEREI (Ost-Tirol)

Rudolf Schwarzer je synonymem pro špičkové přírodní ovocné pálenky z Rakouska, za které sbírá pravidelná ocenění. Ve své distilerce v malebném tyrolském městě Lienz vyrábí pálenky z mnoha druhů ovoce jen té nejlepší jakosti, mnohé z nich v bio-kvalitě, od čistých po zrající v dubových sudech. Produkce je pouhých cca 6000 láhví ročně.

Ost-Tirol, Rakousko
Oficiální web: http://http://www.schwarzerbrennerei.at

V nabídce máme 8 výrobků

TRUMMER (Südsteiermark)

Matthias Trummer je mladý, inovativní výrobce špičkových vín z jižního Štýrska. Ze 7 ha vinic na hliněném, štěrkovém a pískovém podloží produkuje 30-38.000 lahví ročně. Jeho vína začínají získávat pravidelná ocenění na vinařských soutěžích.

Südsteiermark, Rakousko
Oficiální web: http://www.weinbau-trummer.at

V nabídce máme 3 výrobky

AUER (Thermenregion)

Bio-vinařství rodiny Auer obhospodařuje 22ha vlastních vinic v okolí města Tattendorf, ve vinařské oblasti Thermenregion, 30km jižně od Vídně. Vápencové podloží je ideální pro pěstování Pinotu Noir a Svatovavřineckého, které tvoří 45% produkce vinařství.

Thermenregion, Rakousko
Oficiální web: http://www.weingutauer.at

V nabídce máme 2 výrobky

KOLKMANN (Wagram)

Rodinný výrobce (3. generace) ze srdce oblasti Fels am Wagram. Celkem 35ha vlastních vinic je obhospodařováno na základě ekologického přístupu a další hrozny jsou nakupovány od dlouhodobých smluvních dodavatelů.

Wagram, Rakousko
Oficiální web: http://www.kolkmann.at

V nabídce máme 6 výrobků

RUDI PICHLER (Wachau)

Rodinné vinařství s tradicí výroby po několik generací. Na 12,5 ha vinic převažují odrůdy Grüner Veltliner a Riesling a vína z nich se řadí na absolutní kvalitativní špičku. Vinař roku 2010 v Rakousku s přezdívkou "der Weinphilosoph".

Wachau, Rakousko
Oficiální web: http://www.rudipichler.at

V nabídce máme 11 výrobků

HÖGL (Wachau)

Rodinné vinařství dnes vede Josef Högel a syn Georg. Vinice (cca 10ha) se rozkládají především ve vyšších polohách (300-450m) městečka Spitz an der Donau, a to zejména na terasovitém terénu, s kamenito-písčitým podložím, bohatým na břidlice. Vína ukazují svou úplnou kvalitu většinou až po několikaměsíčním ležení na láhvi a ta nejlepší jsou velmi vhodná na archivaci. Každoročně patří k nejlépe hodnoceným vínům ve Wachau.

Wachau, Rakousko
Oficiální web: http://www.weingut-hoegl.at

V nabídce máme 8 výrobků

MAYER AM PFARRPLATZ (Wien)

Vinařství Mayer am Pfarrplatz je symbolem vídeňské vinařské kultury, s historií od roku 1683. Vinice se nacházejí přímo ve městě Vídni, a to v 17. a 19. okrsku. Vysokou kvalitu vína dokazují mimo jiné mnohá ocenění na domácích a zahraničních soutěžích.

Wien, Rakousko
Oficiální web: http://www.pfarrplatz.at

V nabídce máme 3 výrobky

Rumunsko

ALIRA (Dobrudža-Aliman)

Tento nový, moderní podnik v jihovýchodní části Rumunska nedaleko Černého moře byl založen v roce 2006 úspěšným vinařským investorem Karlem-Heinzem Hauptmannem a je příkladem spojení skvělého terroiru a francouzského know-how. Na celkem 80 ha vinic je vysázen zejména Merlot, ze kterého vzniklo prvni "panenské" víno ročníku 2009. Dalšími pěstovanými odrůdami jsou Cabernet Sauvignon a Feteasca Neagra - jedinečná odrůda rumunského vinařství.

Dobrudža-Aliman, Rumunsko

V nabídce máme 6 výrobků

Slovinsko

ZLATI GRIČ (Slovinské Štýrsko)

Vinařství zpracovává převážně bílé hrozny z 80 ha vlastních vinic v obci Škalce a navazuje tak na více než 800 let tradice pěstování vína v této oblasti. Základem vynikající kvality místních vín je velký počet slunečních dní, kombinovaný s alpských a pannonským klimatem. Dlouholetým enologem je Sašo Topolšek.

Slovinské Štýrsko, Slovinsko
Oficiální web: http://www.zlati-gric.si

V nabídce máme 3 výrobky

Srbsko

ALEKSANDROVIC (Šumadija/Oplenac)

Přední srbský rodinný výrobce s dávnou historií, kterou zahájil Milos Aleksandrovic v roce 1903 založením prvního místního vinařského družstva. Další členové rodiny pokračovali v nepřerušené tradici a v roce 2000 byla provedena zásadní investice do nových technologií a budov a od té doby zaznamenalo vinařství enormní růst kvality a představuje špičku srbského vinařství. Zpracovává vlastní hrozny ze 75ha vinic. Kromě jiných ocenění byl Aleksandrovic výhradním dodavatelem vína na „akci roku“ 2014 v Srbsku – svatby světového tenisty č. 1 Novaka Djokovice.

Šumadija/Oplenac, Srbsko
Oficiální web: http://www.vinarijaaleksandrovic.rs

V nabídce máme 7 výrobků

Španělsko

RESALTE (Ribera del Duero)

Mladé progresivní vinařství se sídlem v Penafiel, srdci oblasti Ribera del Duero, kombinuje tradiční výrobní metody s nejmodernější technologií. Vína vychází z 80 ha vinic osázených odrůdou Tempranillo a vyžadují delší zrání v láhvi.

Ribera del Duero, Španělsko
Oficiální web: http://www.resalte.com

V nabídce máme 6 výrobků

CUNE (Rioja)

Vinařství s původním názvem Compañía Vinícola del Norte de España (později zkráceno na "Cune") bylo založeno již v roce 1879. Produkuje špičková vína z vlastních vinic v oblastech Rioja Alta a Rioja Alavesa.

Rioja, Španělsko
Oficiální web: http://www.cvne.com

V nabídce máme 5 výrobků

VINA REAL (Rioja)

Od roku 1940 vyrábí CVNE vína pod značkou VINA REAL na vrcholku Cerro de la Mesa v oblasti Rioja Alavesa, spojující staré tradice s nejmodernější vinařskou technikou a inovativní architekturou. V podzemních tunelech zrají vína od 12 do 36 měsíců.

Rioja, Španělsko
Oficiální web: http://www.cvne.com

V nabídce máme 1 výrobek

USA

BOGLE (Kalifornie)

Rodinné vinařství s historií od roku 1963. Vína získávají pravidelná vynikající hodnocení a např. Wine Spectator je zařadil mezi 20 nejlepších na světě v poměru kvalita/cena.

Kalifornie, USA
Oficiální web: http://www.boglewinery.com

V nabídce máme 5 výrobků

© 2010-17 VÍNO & spol., s.r.o., Všechna práva vyhrazena! Lindleyova 5, 160 00 Praha 6, info@vinospol.cz
Degustace  |   Obchodní podmínky  |  
Vyrobilo: imagineo.cz


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.