Neohodnoceno

Mandlové korky tuba z korku 120g

Položka byla vyprodána…
Momentálně nedostupné
Kód: 9446
699 Kč 608 Kč bez DPH

V roce 1965 se cukrář Jacques Pouquet rozhodl pro vytvoření speciální lahůdky, ktera evokuje místní terroir v cukrařině, kde spojuje čokoládu a hrozny Bordeaux a mandle. V roce 1976 totiž objevili mandlovníky na vinici  Lussac Saint Emilion. Proto ve své laboratoři, po několika výrobních a degustačních testech vznikl slavný Bouchon de Bordeaux. 

Mandlová pralinka v podobě korku z láhve bordeaux.

Doporučujeme jako unikátní dárek milovníkovi vína a nejlépe Bordeaux.

Složení: Mandlová pasta (70%), cukr, rozinky, pálenka z vína (6%), invertovaný cukr, glukózový sirup. přírodní vanilkový extrakt, sojový lecitin, mléko, pšeničná mouka, vejce, máslo

Datum spotřeby 28.02.2024

 

 

V roce 1965 se cukrář Jacques Pouquet rozhodl pro vytvoření speciální lahůdky, ktera evokuje místní terroir v cukrařině, kde spojuje čokoládu a hrozny Bordeaux a mandle.

V roce 1976 byly objeveny mandlovníky na vinici  v Lussac Saint-Emilion. Po několika výrobních a degustačních testech vznikl slavný produkt - Bouchon de Bordeaux. 

V roce 1990, poté, co cukrárnu prodal, aby se mohl věnovat tvorbě, založil společnost Le Bouchon de Bordeaux.

Když v roce 1998 zemřel, rozhodla se jeho dcera Véronique, vyučená kadeřnice, převzít firmu po svém otci. V roce 2020 se pak k tomtuo dobrodružství připojila její vnučka Julia!

Dnes Véronique a Julia zvěčňují firemní know-how.