Neohodnoceno

Brunello di Montalcino 2018

Skladem (>24 ks)
Kód: 4460
890 Kč 736 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ
Země: Itálie
Oblast: Toscana
Apelace: Brunello di Montalcino DOCG
Typ: Červené
Odrůda: Sangiovese
Ročník: 2018
Sladkost: suché víno
Archivace: 25 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75 l
Alkohol: 14,5 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6 ks
querceta brunello sesta
Sleva

Toto 100%-ní Sangiovese vzniklo výběrem nejlepších hroznů vinařství a zraje ve slavonských dubových sudech o objemu 30 hl po dobu 36 měsíců, poté následně nejméně 6 měsíců v lahvi. Kombinuje tradici s moderní technologií.

Pokud mladé, je bohaté na náznaky ovoce a květin. Zráním získává složitější éterické nuance, např. širokou květinovou kytici s pocity podrostu. Rubínově červená barva se stárnutím přechází do granátu. Intenzivní, široké, jemné, ovocné (zralé červené ovoce) a pikantní (tabák a lékořice) tóny. Suché, teplé, měkké, sametově tříslovité; vyvážené, velmi intenzivní a trvalé, jemné a plné.

 

 

Vinařství Querceta, v srdci oblasti Montalcino, vyrábělo víno a olivový olej výhradně z produktů na svých pozemcích po generace.

Panství bylo součástí majetku opatství Sant'Antimo až do roku 1462, kdy bylo vyňato papežem Piem II. Během této doby, nejdůležitější rodiny ze Sieny založily rozsáhlé majetky na území Montalcina a panství Querceta, poté, co bylo součástí šlechtické dynastie Tolomei, se v druhé polovině 19. století stalo majetkem rodiny Ciacci.

První réva odrůdy Sangiovese byla vysazena Giuseppem Ciaccim v roce 1955 na půdě, která byla určena po generace k produkci olivového oleje a obilí, stejně jako k chovu ovcí pro výrobu ovčího mléka a sýrů. První láhve Brunello pocházejí z roku 1966, kdy bylo toto víno stále klasifikováno jako stolní víno. Teprve v následujícím roce 1967 získalo Brunello označení Denominazione di Origine Controllata a konečně v roce 1980 se stalo prvním italským DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita).

Dnes je Querceta, spolu se sesterským vinařstvím Tenuta di Sesta, jedním z nejlepších producentů vín z Montalcina.