Neohodnoceno

Chateau TALBOT 2012

91 James Suckling

Skladem (10 ks)
Kód: 9299
3 120 Kč 2 579 Kč bez DPH
Kategorie: NABÍDKA VÍN
Země: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace: Saint-Julien Grand Cru
Typ: Červené
Odrůda: Cuvée/směs
Ročník: 2012
Sladkost: suché víno
Archivace: 20 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75
Alkohol: 13 %
Počet v kartonu: 6

Víno zrálo 15 měsíců na dubovém sudu, z toho 50% novém.

Talbot je zastáncem dlouhověkosti. I mladý je příjemný a zaoblený, vždy se vyznačuje hedvábnými, jemnými a velmi příjemnými tříslovinami. Je to pikantní víno, se náznaky havanského tabáku a lékořice, lahodné, bez sebemenšího náznaku strohosti.

59% Cabernet Sauvignon, 36 % Merlot, 5 % Petit Verdot

 

 

Panství má bohatou historii. Jeho jméno pochází od Connétable Talbot, hrabě ze Shrewsbury, guvernér Guyenne, stejně jako slavný anglický vojenský velitel, který byl poražen v bitvě u Castillonu v roce 1453.
V roce 1918 jej koupil Désiré Cordier. Dnes řídí vinařství Nancy Bignon Cordier, její manžel Jean-Paul, jejich děti Philippine, Marguerite a Gustave Bignon.

Celkem 110 hektarů vinic Château Talbot obklopuje panství a táhne se na sever, až k hranici s apelací Pauillac. Na terroiru jemných gunzianských štěrků s jádrem z vápence bohatého na fosilie, které tvoří odvodňující vrcholky kopců, je vysázena velká většina červené révy (105 hektarů) a malá část bílé (5 hektarů).
Jemná chuť a hedvábné třísloviny umožňují pít Chateau Talbot relativně mladé, ale i po delším zrání. Časem se vyvíjí jemný, komplexní aromatický buket s tóny cedru a tabáku Havana.