Neohodnoceno

Maury Grenat 2022 0,5l

Skladem (>24 ks)
Kód: 9509
350 Kč 289 Kč bez DPH
Kategorie: NABÍDKA VÍN
Země: Francie
Oblast: Languedoc-Roussillon
Apelace: Vin Doux Naturel AOP
Odrůda: Sladké, ledové, ...
Ročník: 2022
Sladkost: sladké víno
Archivace: 8 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,5 l
Alkohol: 15 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6 ks
MAURY GRENAT Lafage
Novinka Sleva

Toto dolihované dezertní víno typu Vin Doux Naturel je považováno za referenci v Roussillonu a výsledkem skutečného rodinného know-how.

Je chutné a gurmánské, skvěle se hodí k čokoládovému dezertu.

Odrůda: Grenache Noir

 

 

V rodině Lafage se vinařství dědí z otce na syna již více než 2 století. V 80. letech se Jean-Marc aktivně podílel na práci na vinici již od útlého věku.
O několik let později se Jean-Marc setkal s Eliane během studia enologie. Spolu zjistili, že jsou fascinováni stejnými tématy.

Usadili se na 36 hektarech rodinné půdy roztroušené mezi městy Perpignan, Canet en Roussillon a Maury, aby v roce 2001 definitivně převzali celé vinařství. V roce 2006 byla zakoupena usedlost Mas Miraflors.

Pokud jde o novou generaci, ta se pečlivě připravuje. Léa a Nicolas studují zemědělské inženýrství a jejich jména již nosí dvě vynikající vína vinařství. 

Blízkost moře a vysoký počet slunečných dnů dává vínům nezaměnitelný charakter.

Specialitou vinařství a celé oblasti jsou přírodně sladká bílá a červená vína Vins-deux-naturel, vznikající přidáním vinné pálenky, podobně jako u vín portských. 

Zasloužený úspěch vín dokazuje více než 30 zlatých medailí za posledních 5 let, z toho 70 vín s hodnocením 90 bodů a více.