Neohodnoceno

Pinot Noir Opok bio 2019

94 a la Carte

Skladem (>24 ks)
Kód: 5172
750 Kč 620 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ
Země: Itálie
Oblast: Südsteiermark
Apelace: Südsteiermark
Typ: Bílé
Odrůda: Cuvée
Ročník: 2019
Sladkost: suché víno
Archivace: 3 roky
Zrání v sudu: Ne
Objem: 0,75 l
Alkohol: 12,5 %
Uzávěr: šroubovací
Počet v kartonu: 6 ks
PN19 1000x1000
Novinka Sleva Bio

Úplně první réva, která byla na Buchertberg v roce 2006 zasazena, byla Pinot Noir. "Ten kluk musí být blázen!" říkali někteří. Právě nádherná, ale velmi náročná odrůda vinné révy zde nachází ideální místo. Štýrsko je chladnější než mnoho jiných pěstitelských oblastí v Rakousku. Spolu se zvláštním mikroklimatem a vápenitými půdami "Opok" vzniká úžasná kombinace.

Pinot Noir Opok od HERRENHOF LAMPPRECHT má aroma třešně, černého rybízu, zralé švestky, lékořice a dužnatého čerstvého ovoce. Jedná se o komplexní, jemné a velmi strukturované víno s dobrou délkou. Velmi elegantní!

Toto víno je přírodní (naturální) produkt, s minimálním obsahem síry. Probíhala zde pouze hrubá filtrace od kalů - víno je tedy vhodné i pro vegany :)

 

 

Gottfried Lamprecht pracuje se svými víny od roku 2007 pouze v systému bio-naturálním.

Jeho vína zrají spontánně v dřevěných sudech z místních dřevin, které slouží výhradně k podpoře zrání, nikoli aroma. Jsou také minimálně sířena (10-40 mg/l celkového SO2, podle ročníku).

Výhradní použití šroubovacího uzávěru má nejen za cíl uchování kvality, ale také umožní použití menšího množství SO2 a zároveň zajistí, aby vína v láhvi nebyla oxidativní a lépe tak zobrazila svůj terroir.