Neohodnoceno

Rosso di Montalcino 2021

Skladem (>24 ks)
Kód: 4457
399 Kč 330 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ
Země: Itálie
Oblast: Toscana
Apelace: Rosso di Montalcino DOC
Typ: Červené
Odrůda: Sangiovese
Ročník: 2021
Sladkost: suché víno
Archivace: 7 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75 l
Alkohol: 15 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6 ks
querceta rosso sesta
Sleva

Toto 100%-ní Sangiovese zraje jeden rok v 20 hl slavonských dubových sudech.

Kombinuje opulentní strukturu Brunello se svěžestí a živostí mladého vína.

Intenzivní rubínově červená barva, již v aroma odhaluje veškerou svou bujnost s tóny červeného ovoce a černých bobulí. Na patře je příjemné, harmonické, s tóny červeného ovoce, černého pepře a lékořice. Sametové třísloviny, vyvážené, intenzivní, jemné a plné.

 

 

Vinařství Querceta, v srdci oblasti Montalcino, vyrábělo víno a olivový olej výhradně z produktů na svých pozemcích po generace.

Panství bylo součástí majetku opatství Sant'Antimo až do roku 1462, kdy bylo vyňato papežem Piem II. Během této doby, nejdůležitější rodiny ze Sieny založily rozsáhlé majetky na území Montalcina a panství Querceta, poté, co bylo součástí šlechtické dynastie Tolomei, se v druhé polovině 19. století stalo majetkem rodiny Ciacci.

První réva odrůdy Sangiovese byla vysazena Giuseppem Ciaccim v roce 1955 na půdě, která byla určena po generace k produkci olivového oleje a obilí, stejně jako k chovu ovcí pro výrobu ovčího mléka a sýrů. První láhve Brunello pocházejí z roku 1966, kdy bylo toto víno stále klasifikováno jako stolní víno. Teprve v následujícím roce 1967 získalo Brunello označení Denominazione di Origine Controllata a konečně v roce 1980 se stalo prvním italským DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita).

Dnes je Querceta, spolu se sesterským vinařstvím Tenuta di Sesta, jedním z nejlepších producentů vín z Montalcina.