Neohodnoceno

Talbot 2012 1,5l Magnum

91 James Suckling

Skladem (5 ks)
Kód: 9289
6 990 Kč 5 777 Kč bez DPH

Víno zrálo 15 měsíců na dubovém sudu, z toho 50% novém.

Talbot je zastáncem dlouhověkosti. I mladý je příjemný a zaoblený, vždy se vyznačuje hedvábnými, jemnými a velmi příjemnými tříslovinami. Je to pikantní víno, se náznaky havanského tabáku a lékořice, lahodné, bez sebemenšího náznaku strohosti.

59% Cabernet Sauvignon, 36 % Merlot, 5 % Petit Verdot

 

 

Panství má bohatou historii. Jeho jméno pochází od Connétable Talbot, hrabě ze Shrewsbury, guvernér Guyenne, stejně jako slavný anglický vojenský velitel, který byl poražen v bitvě u Castillonu v roce 1453.
V roce 1918 jej koupil Désiré Cordier. Dnes řídí vinařství Nancy Bignon Cordier, její manžel Jean-Paul, jejich děti Philippine, Marguerite a Gustave Bignon.

Celkem 110 hektarů vinic Château Talbot obklopuje panství a táhne se na sever, až k hranici s apelací Pauillac. Na terroiru jemných gunzianských štěrků s jádrem z vápence bohatého na fosilie, které tvoří odvodňující vrcholky kopců, je vysázena velká většina červené révy (105 hektarů) a malá část bílé (5 hektarů).
Jemná chuť a hedvábné třísloviny umožňují pít Chateau Talbot relativně mladé, ale i po delším zrání. Časem se vyvíjí jemný, komplexní aromatický buket s tóny cedru a tabáku Havana.