Neohodnoceno

Gaius Cuvée 2020

Skladem (>24 ks)
Kód: 4463
350 Kč 289 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ
Země: Itálie
Oblast: Toscana
Apelace: Toscana Rosso IGT
Typ: Červené
Odrůda: Cuvée/směs
Ročník: 2020
Sladkost: suché víno
Archivace: 7 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75 l
Alkohol: 14,5 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6 ks
qeurceta gaius
Sleva

Víno je směsí Sangiovese, Merlot a Cabernet Franc.

Zraje jeden rok v francouzských sudech Barrique Allier a v 15 hl slavonských dubových sudech.

Tmavě rubínově červená barva, s živými fialovými odlesky. Intenzivní aroma s náznaky červeného ovoce a příjemnými tóny koření. Chuť je obalující a strukturovaná, vyvážená správnou svěžestí a sametovými tříslovinami. 

 

 

Vinařství Querceta, v srdci oblasti Montalcino, vyrábělo víno a olivový olej výhradně z produktů na svých pozemcích po generace.

Panství bylo součástí majetku opatství Sant'Antimo až do roku 1462, kdy bylo vyňato papežem Piem II. Během této doby, nejdůležitější rodiny ze Sieny založily rozsáhlé majetky na území Montalcina a panství Querceta, poté, co bylo součástí šlechtické dynastie Tolomei, se v druhé polovině 19. století stalo majetkem rodiny Ciacci.

První réva odrůdy Sangiovese byla vysazena Giuseppem Ciaccim v roce 1955 na půdě, která byla určena po generace k produkci olivového oleje a obilí, stejně jako k chovu ovcí pro výrobu ovčího mléka a sýrů. První láhve Brunello pocházejí z roku 1966, kdy bylo toto víno stále klasifikováno jako stolní víno. Teprve v následujícím roce 1967 získalo Brunello označení Denominazione di Origine Controllata a konečně v roce 1980 se stalo prvním italským DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita).

Dnes je Querceta, spolu se sesterským vinařstvím Tenuta di Sesta, jedním z nejlepších producentů vín z Montalcina.