Neohodnoceno

Rosé Miraflors 2022

92 Decanter

Skladem (>24 ks)
Kód: 2801
350 Kč 289 Kč bez DPH
Kategorie: NABÍDKA VÍN
Země: Francie
Oblast: Languedoc-Roussillon
Apelace: Cotes Catalanes
Typ: Rosé
Odrůda: Cuvée/směs
Ročník: 2022
Sladkost: suché víno
Archivace: 3 roky
Zrání v sudu: Ne
Objem: 0,75
Alkohol: 12,5 %
Uzávěr: sklo
Počet v kartonu: 6
lafage rose miraflors
Sleva

 

Světlounce růžová barva, osvěžující, jemně kořeněné aroma. V chuti je víno lehké, a svěží. Ovocné tóny bílé broskve a jahod, jsou podpořeny křupavou mineralitou v závěru.

Víno bylo vyrobeno z hroznů odrůd Mourvedre (70%), Grenache Gris (15% , stáří vinohradů až 80 let), Grenache Noir (15%, stáří vinohradů až 80 let).

Výborné aperitivní víno, které však skvěle doplní také lehčí předkrmy, pokrmy z ryb a mořských plodů, zeleninová jídla, a těstoviny.

 

 

 

V rodině Lafage se vinařství dědí z otce na syna již více než 2 století. V 80. letech se Jean-Marc aktivně podílel na práci na vinici již od útlého věku.
O několik let později se Jean-Marc setkal s Eliane během studia enologie. Spolu zjistili, že jsou fascinováni stejnými tématy.

Usadili se na 36 hektarech rodinné půdy roztroušené mezi městy Perpignan, Canet en Roussillon a Maury, aby v roce 2001 definitivně převzali celé vinařství. V roce 2006 byla zakoupena usedlost Mas Miraflors.

Pokud jde o novou generaci, ta se pečlivě připravuje. Léa a Nicolas studují zemědělské inženýrství a jejich jména již nosí dvě vynikající vína vinařství. 

Blízkost moře a vysoký počet slunečných dnů dává vínům nezaměnitelný charakter.

Specialitou vinařství a celé oblasti jsou přírodně sladká bílá a červená vína Vins-deux-naturel, vznikající přidáním vinné pálenky, podobně jako u vín portských. 

Zasloužený úspěch vín dokazuje více než 30 zlatých medailí za posledních 5 let, z toho 70 vín s hodnocením 90 bodů a více.