Neohodnoceno

Sekt Extra Brut

Skladem (12 ks)
Kód: 5202
690 Kč 570 Kč bez DPH
Kategorie: Prosecco, Sekty, Frizzante
Země: Rakousko
Oblast: Kremstal
Apelace: Niederösterreich
Odrůda: Sekty, perlivé, ...
Sladkost: suché víno
Archivace: 7 let
Objem: 0,75 l
Alkohol: 12 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6 ks
Sekt Extra Brut Buchegger
Novinka Sleva

 

Nový Buchegger Sekt Extra Brut je jednoodrůdové šumivé víno ze Chardonnay.

První kvašení probíhalo částečně v ocelových tancích a částečně v použitých dřevěných sudech, kde se základní víno nechávalo rok zrát a poté se lahvovalo s kvasnicemi a tirážním likérem podle "Méthode Traditionelle". A sekt se opět nechal "odpočívat" 30 měsíců.

Aby bylo možné transportovat mrtvé kvasinky ze dna láhve do hrdla, byly láhve umístěny dnem vzhůru na vibrační desky a každý den se ručně otáčely. Poté se hrdlo láhve ponořilo do studené solné lázně a kvasinky zmrzly – to umožňuje otevřít láhev a odstranit kvasnicovou ledovou zátku (odborný termín pro to je degoržování). Nakonec byla láhev uzavřena přírodním korkem.

Díky dlouhému skladování lahví na kalech má tento sekt velmi jemné perlení. Je ovocný, jemný a velmi pitelný.

Zbytkový cukr cca 6 g/litr.

 

 

Vinařství vděčí za svou pověst a kvalitu osobnosti Waltera Bucheggera, který nás bohužel v roce 2018 opustil příliš mladý. Jeho partnerka Silke Mayr tak převzala silný odkaz Waltera a dále zachovává rozmanitost a nejvyšší kvalitu.
V březnu 2023 byla magazínem Vinaria zařazena mezi 5 nejlepších vinařek Rakouska a nedávno bylo vinařství stejným magazínem uděleno maximálních 5 hvězd!

Na samém východě vinařské oblasti Kremstal v okolí vesničky Gedersdorf se vínům Buchegger velmi daří. Souhra sprašovité půdy a podnebí dává velmi zvláštní jemnost a rozmanitost a produkuje mimořádná vína nejvyšší kvality s velkou elegancí.

V tradičním vinařství Buchegger jsou terroir a původ nanejvýš důležité a ochrana půdy bohaté na humus je vždy nejvyšší prioritou. Pouze nejlepší místa dělají nejlepší hrozny a pouze ta nejlepší intuice vinaře produkuje nejlepší víno.
Silke Mayr a její tým v čele s enologem Michaelem Nastlem přináší každoročně na trh jedny z nejlepších vín Kremstalu.