Neohodnoceno

Moulin d'ISSAN 2017

Skladem (>24 ks)
Kód: 869
580 Kč 479 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ
Země: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace: Bordeaux Superieur AOC
Typ: Červené
Odrůda: Cuvée/směs
Ročník: 2017
Sladkost: suché víno
Archivace: 6 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75 l
Alkohol: 13,5 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 12 ks
moulin issan web
Sleva

Vinice pro toto víno je uznávána pro heterogenitu svých půd a podloží. Napravo od historické uličky, která vede k Moulin d'Issan, jsou pozemky v apelaci Bordeaux Supérieur. Ty jsou nejblíže k ústí řeky Gironde. Půdy jsou převážně jílovitě vápencové, a proto přizpůsobené odrůdě Merlot, která je v této části vinice dominantní. Obecně tvoří 90 % rozlohy, což je v regionu Médoc jedinečné. Zřícenina starého větrného mlýna ze 17. století, podle kterého je pojmenován, zůstává uprostřed vinice.

Toto víno, které zachycuje bohatost, vláčnost a ovocnost svého původu, je uváděno na trh od roku 1988. Jeho roční produkce je asi 40 000 lahví.

Aroma černého rybízu, ostružin a bobulového ovoce s tóny vanilky. Plná a elegantní ovocná chuť s kouřem a kůží v dochuti.

Odrůdy: Merlot, Cabernet Sauvignon

 

 

Historie Château d'Issan je především velkým příběhem nástupnictví řady majitelů, kteří se všichni svým způsobem podíleli na jeho pověsti a utvářeli jeho tak jedinečný charakter. Jedná se o bývalé léno z dvanáctého století, dále bylo nazýváno La Mothe-Cantenac, než se stalo panstvím Theobon. Po téměř tři století stálo v čele panství mnoho rodin: Noailhan, Meyrac, Segur, Salignac, De La Vergne a Escodeca de Boisse. Od roku 1575 se pět generací rodiny Essenault střídalo a nakonec přejmenovali majetek zkrácením svého jména: Zrodil se Château d'Issan. Od roku 1945 je majetkem rodiny Cruze, se kterou v roce 2012 spojili své síly Françoise a Jacky Lorenzettiovi, také majitelé zámku Lilian Ladouys v Saint-Estèphe a Château Pedesclaux v Pauillac.

Celková rozloha vinic je 67 hektarů, z toho 52 v apelaci Margaux, 5 v Haut-Medoc a 10 v Bordeaux Superieur. Jejich průměrné stáři je 35 let.

Půdu tvoří štěrkové hřebeny a náplavové kopce změkčené erozí, až do hloubky patnácti metrů. Tato země rychle vypouští vodu a tlačí vinnou révu, aby zakořenila hluboko ve svém terroiru.