Francie/Bordeaux/Margaux - Chateau d'ISSAN

Webová stránka značky: Francie/Bordeaux/Margaux - Chateau d'ISSAN

 

 

Historie Château d'Issan je především velkým příběhem nástupnictví řady majitelů, kteří se všichni svým způsobem podíleli na jeho pověsti a utvářeli jeho tak jedinečný charakter. Jedná se o bývalé léno z dvanáctého století, dále bylo nazýváno La Mothe-Cantenac, než se stalo panstvím Theobon. Po téměř tři století stálo v čele panství mnoho rodin: Noailhan, Meyrac, Segur, Salignac, De La Vergne a Escodeca de Boisse. Od roku 1575 se pět generací rodiny Essenault střídalo a nakonec přejmenovali majetek zkrácením svého jména: Zrodil se Château d'Issan. Od roku 1945 je majetkem rodiny Cruze, se kterou v roce 2012 spojili své síly Françoise a Jacky Lorenzettiovi, také majitelé zámku Lilian Ladouys v Saint-Estèphe a Château Pedesclaux v Pauillac.

Celková rozloha vinic je 67 hektarů, z toho 52 v apelaci Margaux, 5 v Haut-Medoc a 10 v Bordeaux Superieur. Jejich průměrné stáři je 35 let.

Půdu tvoří štěrkové hřebeny a náplavové kopce změkčené erozí, až do hloubky patnácti metrů. Tato země rychle vypouští vodu a tlačí vinnou révu, aby zakořenila hluboko ve svém terroiru.

 

moulin issan web
Sleva
Moulin d'ISSAN 2017
Skladem (>24 ks)
580 Kč
Kód: 869
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem