Francie/Bordeaux/Pessac-Leognan - Chateau SMITH HAUT LAFITTE

Webová stránka značky: Francie/Bordeaux/Pessac-Leognan - Chateau SMITH HAUT LAFITTE

 

 

Ve 14. století podepsal Verrier Du Bosq první zaznamenané listiny pro několik řádků vinné révy. George Smith, skotský obchodník s vínem, získal majetek v polovině 18. století a pojmenoval ho po sobě.
Lodi Martin Duffour-Dubergier, starosta Bordeaux a signatář oficiální klasifikace z roku 1855, získal panství v roce 1842 a povýšil ho na Grand Cru Exceptionnel.
V roce 1990 panství zakoupili Daniel a Florence Cathiardovi, s pevným záměrem pokračovat v tradici dokonalosti souznění s přírodou. 

Vinice se dnes na 80 hektarech v jediném bloku. Celkem je pěstováno 7 červených a bílých odrůd.

Majitelé a technický ředitel žijí na opačných koncích pozemku, což zajišťuje nepřetržitého monitorování a rychlou reakci v případě špatného počasí.

Panství má jedinečný kopcovitý terroir (Laffite nebo Lafite ve staré francouzštině), skládající se z polodrahokamů a říčních kamenů uložených Garonnou před miliony let.
Štěrk "Günz", se může pochlubit dvěma úžasnými rysy: vynikající přírodní drenáží, která nutí kořeny révy klesat hluboko a extrahovat vodu a minerální soli více než šest metrů pod povrchem, a "zrcadlový efekt" odrážející sluneční paprsky na štěrkové půdě pro optimální zrání.

 

petit smith haut lafitte
Sleva
1 230 Kč
Kód: 3786
smith haut lafitte rouge
3 500 Kč
Kód: 4014
2 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem