Neohodnoceno

Le Petit SMITH HAUT LAFITTE 2020

93-94 James Suckling

1 230 Kč 1 017 Kč bez DPH
Kategorie: NABÍDKA VÍN
Země: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace: Pessac-Leognan
Typ: Červené
Odrůda: Cuvée/směs
Ročník: 2020
Sladkost: suché víno
Archivace: 10 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75
Alkohol: 14,5 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6
petit smith haut lafitte
Sleva

Výrazné víno se středním až plným tělem a lineárními, pikantními fenoly.

V aroma a chuti s náznaky ostružin, borůvek, jehličí a kamenů. Výraznější tříslovinka.

60% Cabernet Sauvignon a 40% Merlot

 

 

Ve 14. století podepsal Verrier Du Bosq první zaznamenané listiny pro několik řádků vinné révy. George Smith, skotský obchodník s vínem, získal majetek v polovině 18. století a pojmenoval ho po sobě.
Lodi Martin Duffour-Dubergier, starosta Bordeaux a signatář oficiální klasifikace z roku 1855, získal panství v roce 1842 a povýšil ho na Grand Cru Exceptionnel.
V roce 1990 panství zakoupili Daniel a Florence Cathiardovi, s pevným záměrem pokračovat v tradici dokonalosti souznění s přírodou. 

Vinice se dnes na 80 hektarech v jediném bloku. Celkem je pěstováno 7 červených a bílých odrůd.

Majitelé a technický ředitel žijí na opačných koncích pozemku, což zajišťuje nepřetržitého monitorování a rychlou reakci v případě špatného počasí.

Panství má jedinečný kopcovitý terroir (Laffite nebo Lafite ve staré francouzštině), skládající se z polodrahokamů a říčních kamenů uložených Garonnou před miliony let.
Štěrk "Günz", se může pochlubit dvěma úžasnými rysy: vynikající přírodní drenáží, která nutí kořeny révy klesat hluboko a extrahovat vodu a minerální soli více než šest metrů pod povrchem, a "zrcadlový efekt" odrážející sluneční paprsky na štěrkové půdě pro optimální zrání.