Francie/Bordeaux/Pomerol - Chateau ROUGET

Webová stránka značky: Francie/Bordeaux/Pomerol - Chateau ROUGET

 

 

Historie Château Rouget začala před několika staletími. Vinice Château Rouget, identifikované již na konci Římské říše, byly v té době sloučeny s vinicemi Saint Emilion. Château Rouget se objevuje v archivech a katastru nemovitostí z roku 1700 a je považováno za jeden z prvních oficiálních Pomerol Crus. Toto období odpovídá datu výstavby nádherného domu symbolizujícího panství, které tehdy patřilo rodině Bayonne. Poslední člen rodiny zapojený do panství, Pierre Bayonne, byl také starostou Pomerolu během prvního císařství. Jako talentovaný vinař používal Chateau Rouget jako perfektní ukázku svých dovedností.
Na konci 19. století zařadila klasifikace vín Pomerol Rouget mezi pět nejlepších panství apelace. Toto uznání pramení z pozoruhodné stálosti, kterou prokázali po sobě jdoucí majitelé panství, kteří všichni tvrdě pracovali na výrobě ikonických vín.
Rodina Labruyère, která vlastní Rouget od roku 1992, sleduje stejný cíl. 
 
Náhorní plošina Pomerol se nachází v blízkosti Libourne, severovýchodně od Bordeaux. Svažuje se přes různé terasy směrem k údolí přítoku řeky Dordogne. Díky kvalitě svých terroirů a vín je Pomerol jedním z nejvyhledávanějších apelací na světě.
V Pomerol je Merlot králem. Jílovitá půda umožňuje, aby se tento hrozen projevil jako nikde jinde na světě. Nachází se v blízkosti Eglise-Clinet, Petrus a Le Gay, Château Rouget, který dnes zahrnuje 42 akrů, se táhne přes mírné svahy náhorní plošiny Pomerol poblíž vesnice a starého kostela. Dvě třetiny vinné révy se nacházejí v okolí panství, ale Château Rouget zahrnuje také krásné pozemky s výhledem na Petit Village, Le Pin a Trotanoy. Vinice jsou osázeny nejvhodnějšími odrůdami: Merlot představuje 85% a je kombinován s Cabernetem Franc a nachází v Rouget ideální podmínky zrání. Půdy mohou být složeny buď z jílu a štěrku nebo jílu a oxidu křemičitého. Podloží je tvořeno pískovcem bohatým na železo. Vinná réva je stará kolem 40 let.
Rozsáhlý program výsadby, který byl zahájen v roce 1992, v kombinaci s nákupem 5 vysoce kvalitních akrů z prestižních sousedních pozemků na náhorní plošině v roce 1999, výrazně posílil pozici cru.
 
 
rouget
Sleva
Chateau ROUGET 2016
Skladem (5 ks)
1 920 Kč
Kód: 4038
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem