Francie/Bordeaux/Pauillac - Chateau GRAND PUY LACOSTE

Webová stránka značky: Francie/Bordeaux/Pauillac - Chateau GRAND PUY LACOSTE

 

 

Název Grand-Puy pochází ze starověkého výrazu "puy", což znamená "mohyla, malá výška", a tento terroir je již zmíněn v dokumentech ze středověku. Vinice se skutečně rozprostírá na jednom z vrcholků kopců, kde se zrodily první porosty Médocu. Od šestnáctého století se ročník přenáší z generace na generaci a prostřednictvím hry spojenectví mezi rodinami zůstal v rámci stejných potomků až do roku 1920, než v roce 1978 obnovil rodinný osud s Borie.

Grand-Puy-Lacoste těží z výjimečného terroiru. Půda se skládá ze štěrku-oblázků, které zajišťují vynikající odvodnění vody. Tyto kameny z Pyrenejí, nesené Garonnou, byly v průběhu času uloženy na březích ústí řeky Gironde. Dnes jsou vrstvy, více či méně hluboké, složeny ze štěrku smíšeného s pískem a trochou jílu.
Tato štěrková půda má tu výhodu, že udržuje teplo a vrací ho v noci do vinné révy, což eliminuje nadměrné tepelné rozdíly a usnadňuje zrání. V celé vinici Grand-Puy-Lacoste je štěrk velmi hluboký, což nutí rostlinu prodloužit své kořeny hluboko, aby přinesla vodu a živiny, které potřebuje pro svůj růst. Kvůli chudobě půdy réva "trpí krásou", stárne a stává se stále odolnější a dává kvetoucí hrozny, s pěknou rovnováhou mezi cukrem a kyselostí. Odrůda Cabernet-Sauvignon je obzvláště dobře přizpůsobena tomuto typu půdy: je to pozdní odrůda, která vyžaduje delší dobu zralosti než Merlot, ale je urychlena návratem tepla poskytovaného štěrkem.

Celková plocha vinic je 90 hektarů a vysázeny jsou odrůdy Cabernet Sauvignon (75%), Merlot 20% a Cabernet Franc (5%).

grand puy lacoste 2015
2 830 Kč
Kód: 9298
grand puy lacoste 2015
2 850 Kč
Kód: 4681
grand puy lacoste 2011
2 990 Kč
Kód: 4017
3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem