Neohodnoceno

Chateau d'ISSAN 2018

96 James Suckling

Skladem (12 ks)
Kód: 4672
2 350 Kč 1 942 Kč bez DPH
Kategorie: NABÍDKA VÍN
Země: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace: Margaux Grand Cru
Odrůda: Cuvée/směs
Ročník: 2018
Sladkost: suché víno
Archivace: 20 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75 l
Alkohol: 14 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6

Château d'Issan je zařazeno mezi třetí Grand Cru v klasifikaci z roku 1855. Víno pochází ze starých vinic, nacházející se v srdci apelace Margaux. Terroir se skládá hlavně ze štěrku na povrchu a jílu v hloubce. Víno je vynikajícím příkladem regionu Margaux - vyniká svou flexibilitou, jemností, elegancí a dlouhověkostí.

Zraje v sudech po dobu 16 až 18 měsíců, z čehož 50% tvoří nové dřevo. Jeho roční produkce je kolem 100 000 lahví.

Odrůdy: Cabernet Sauvignon a Merlot

 

 

Historie Château d'Issan je především velkým příběhem nástupnictví řady majitelů, kteří se všichni svým způsobem podíleli na jeho pověsti a utvářeli jeho tak jedinečný charakter. Jedná se o bývalé léno z dvanáctého století, dále bylo nazýváno La Mothe-Cantenac, než se stalo panstvím Theobon. Po téměř tři století stálo v čele panství mnoho rodin: Noailhan, Meyrac, Segur, Salignac, De La Vergne a Escodeca de Boisse. Od roku 1575 se pět generací rodiny Essenault střídalo a nakonec přejmenovali majetek zkrácením svého jména: Zrodil se Château d'Issan. Od roku 1945 je majetkem rodiny Cruze, se kterou v roce 2012 spojili své síly Françoise a Jacky Lorenzettiovi, také majitelé zámku Lilian Ladouys v Saint-Estèphe a Château Pedesclaux v Pauillac.

Celková rozloha vinic je 67 hektarů, z toho 52 v apelaci Margaux, 5 v Haut-Medoc a 10 v Bordeaux Superieur. Jejich průměrné stáři je 35 let.

Půdu tvoří štěrkové hřebeny a náplavové kopce změkčené erozí, až do hloubky patnácti metrů. Tato země rychle vypouští vodu a tlačí vinnou révu, aby zakořenila hluboko ve svém terroiru.