Neohodnoceno

St. Laurent Thermenregion bio 2021

92 Falstaff

Skladem (>24 ks)
Kód: 9489
350 Kč 289 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ
Země: Rakousko
Oblast: Thermenregion
Apelace: Qualitätswein
Typ: Červené
Odrůda: Rulandské modré/Pinot Noir
Ročník: 2021
Sladkost: suché víno
Archivace: 5 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75 l
Alkohol: 12,5 %
Uzávěr: šroubovací
Počet v kartonu: 6 ks
Bio: ano
Johanneshof St Laurent
Novinka Oceněno Sleva Bio

Hrozny pro Sankt Laurent (Svatovřinecké) JOHANNESHOF REINISCH dozrávají na vinicích v Tattendorfu, předurčených pro tuto odrůdu s teplými a suchými štěrkovými půdami.

Zrání probíhá ve velkých dřevěných sudech, aby se co nejlépe zvýraznil odrůdový charakter a svěží ovocnost.

Typické aroma s vůní lesních plodů, s plnou ovocnou strukturou.

Dobře doprovodí mnoho pokrmy klasické kuchyně, jako je vařené hovězí maso, rostbíf, telecí pečeně a podobně. Skvěle chutná i s jemným sýrem.

 

 

Současní zástupci rodiny jsou čtvrtou generací, která pěstuje víno v okolí městečka Tattendorf v oblasti Thermenregion jižně od Vídně. Na počátku, v roce 1923, zde byla vinice Mitterfeld o rozloze maximálně 0,5 ha. Dnes obhospodařuje 40 hektarů vinic, především ve vinicích v okolí Tattendorfu, ale také na Anningeru v Gumpoldskirchenu. V roce 1995 bylo postaveno nové vinařství Johanneshof Reinisch. To umožnilo vytvořit ideální podmínky pro výrobu kvalitních vín. Vinařství disponuje nejmodernější sklepní technikou pro všechny oblasti vinařství, od třídíren a elektronicky řízených lisů, přes zařízení pro řízené procesy kvašení, až po rozsáhlý sudový sklep budovaný tradičními postupy a ze starých cihel.

Víno a vinaři patří k sobě. Proto rodina Reinisch vkládá energii do výroby vína s osobitostí a jasným profilem. V Tattendorfu a Gumpoldskirchenu – dvou tradičních místech vinařské oblasti Thermenregion – jsou vinice s velmi odlišným terroir a révou vzácných odrůd. Tyto mimořádně příznivé podmínky jsou zároveň i závazkem, a to vyrábět víno, které odpovídá své půdě a svému druhu, víno z přírody a z přesvědčení, že hodnotu vína neurčuje móda, ale kritický úsudek lidí, kteří s vínem žijí, žijí pro víno a milují požitek z vína jako součást dobrého života.