Neohodnoceno

St. Laurent Frauenfeld bio 2021

94
Falstaff
Skladem (14 ks)
Kód: 5187
699 Kč 578 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ
Země: Rakousko
Oblast: Thermenregion
Apelace: Qualitätswein
Typ: Červené
Odrůda: Svatovavřinecké
Ročník: 2021
Sladkost: suché víno
Archivace: 7 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75 l
Alkohol: 13 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6 ks
Johanneshof Frauenfeld St Laurent
Novinka Oceněno Sleva Bio

Se svou půdou bohatou na kameny je vinice Frauenfeld jedním z nejlepších míst na světě pro pěstování odrůdy Svatovavřinecké. Hrozny pro St. Laurent Frauenfeld JOHANNESHOF REINISCH pocházejí z vinic, které jsou staré nejméně 35 let.

Po prokvašení toto víno zraje asi šestnáct měsíců v malých dřevěných sudech z francouzského a rakouského dubu.

Vůně tmavých bobulí a nádech marcipánu. Jemně strukturované a dlouhé na konci.

Skvěle doprovodí dušená a pečená tmavá masa, zvěřinu a vyzrálé sýry.

 

 

Současní zástupci rodiny jsou čtvrtou generací, která pěstuje víno v okolí městečka Tattendorf v oblasti Thermenregion jižně od Vídně. Na počátku, v roce 1923, zde byla vinice Mitterfeld o rozloze maximálně 0,5 ha. Dnes obhospodařuje 40 hektarů vinic, především ve vinicích v okolí Tattendorfu, ale také na Anningeru v Gumpoldskirchenu. V roce 1995 bylo postaveno nové vinařství Johanneshof Reinisch. To umožnilo vytvořit ideální podmínky pro výrobu kvalitních vín. Vinařství disponuje nejmodernější sklepní technikou pro všechny oblasti vinařství, od třídíren a elektronicky řízených lisů, přes zařízení pro řízené procesy kvašení, až po rozsáhlý sudový sklep budovaný tradičními postupy a ze starých cihel.

Víno a vinaři patří k sobě. Proto rodina Reinisch vkládá energii do výroby vína s osobitostí a jasným profilem. V Tattendorfu a Gumpoldskirchenu – dvou tradičních místech vinařské oblasti Thermenregion – jsou vinice s velmi odlišným terroir a révou vzácných odrůd. Tyto mimořádně příznivé podmínky jsou zároveň i závazkem, a to vyrábět víno, které odpovídá své půdě a svému druhu, víno z přírody a z přesvědčení, že hodnotu vína neurčuje móda, ale kritický úsudek lidí, kteří s vínem žijí, žijí pro víno a milují požitek z vína jako součást dobrého života.