Neohodnoceno

Maximilian I 2017

Skladem (5 ks)
Kód: 9265
1 390 Kč 1 149 Kč bez DPH
Kategorie: NABÍDKA VÍN
Země: Rakousko
Oblast: Wagram
Apelace: Wagram
Typ: Červené
Odrůda: Cuvée/směs
Ročník: 2017
Sladkost: suché víno
Archivace: 12 let
Zrání v sudu: Ne
Objem: 0,75 l
Alkohol: 14 %
Uzávěr: šroubovací
Počet v kartonu: 6 ks
habsburg cuvee maximilian
Sleva

 

Víno zrálo 33 měsíců v použitých francouzských sudech typu Barrique a dalo mu typickou vůni jemné vanilky a pražení.

Jedná se o směs 40% Zweigelt, 30% Syrah a 30% Merlot.

Intenzivní chuť pikantního ovoce s nádechem papriky a jemných čokoládových tónů s vanilkou. Pikantní a silné na patře, s výraznými tříslovinami formátu skvělého světového červeného vína. Výrazný závěr.

 

 

S původně 0,5 hektary plochy ve vinařské oblasti Wagram / Großriedenthal v Rakousku přinesly dobře opatrované rodinné vinice o něco více vína, než mohla rodina kdysi konzumovat. A tak jen malý okruh milovníků vynikajících vín dostal možnost podílet se na požitku soukromého vinařství Habsburg. Do čela vinařství se postavil Maximilian, který vystudoval enologii v Salcburku a začal se plně věnovat výrobě vína. A tak s vášní pro vinařskou tradici a podnikatelskými dovednostmi vyrobilo habsburské vinařství v roce 2020 již množství přibližně 20 000 lahví vína na 4 hektarech plochy. 

Potenciál vinic, extenzivní pěstování, regulované výnosy a selektivní ruční sběr jsou předpoklady pro zdravé hrozny a výjimečná vína. Hrozny tvarované půdou a klimatem se klízejí ručně, ale až plně fyziologicky zralé, co nejpozději na podzim. Po šetrném zpracování zraje Veltlínské zelené v moderních nerezových tancích. Červená vína – Zweigelt, Merlot a Syrah – rozvíjejí svou individualitu, terroirové aroma a ročníkovou typičnost v tradičních barriques. Aby ušlechtilé cuvée získalo celé aroma spektrum ušlechtilých dubových sudů, používají se rok co rok nové francouzské barrique.

Heslem vinařství je "Heritage in every bottle", tedy "Dědictví v každé láhvi".