Neohodnoceno

Gravettien Grande Cuvée bio 2018

Skladem (>24 ks)
Kód: 5151
550 Kč 455 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ
Země: Česká republika
Oblast: oblast mikulovská
Typ: Červené
Odrůda: Cuvée/směs
Ročník: 2018
Sladkost: suché víno
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75
Alkohol: 13,5 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6
Bio: ano
nepras gravettien
Novinka Sleva Bio

Bohaté aroma s tóny koření, borůvkového džemu a kůže, s náznaky cedrového dřeva. 
Na patře je výrazné a velmi strukturované, s dominancí peckového ovoce, griotky a kořením v závěru. Skvělá harmonická tříslovina.

Víno s výborným potenciálem dalšího zrání na láhvi.

Merlot & Cabernet Sauvignon

 

 

Rodinné vinařství NEPRAŠ bylo založeno v roce 2012, ale jeho činnost zasahuje do roku 1999, kdy Radomír Nepraš založil vinařství Reisten a po celých 11 let byl autorem jeho vizí. Enolog a jeho syn Ondřej Veselý tam dlouhé roky působil, takže bylo na čem stavět.

Při produkci vín pracují ve vinařství NEPRAŠ s jinou technologií, než je v současnosti u nás obvyklé: bílá vína kvasí a zrají zpravidla po dobu 11 měsíců až po naplnění do láhve v dřevěných sudech o objemu 2500, 1800 a 1200 l - prakticky od sklizně do další sklizně. To jim, kromě organického způsobu pěstování révy i zpracování vín, dává zcela jinou dimenzi. Vznikají tak vína harmonická, ve kterých vyniká jejich odrůdový charakter a buket. Vína jsou díky dlouhému zrání na sudu také velmi stabilní a v čase se velmi dobře rozvíjí.

Hlavními odrůdami jsou z bílých Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Sauvignon blanc a Chardonnay, z červených pak Merlot, Cabernet Sauvignon a Zweigeltrebe (celkem 1,8 ha), z nichž s láskou vyrábíme také organická Rosé. Červená vína nejprve okolo 80 dní macerace tráví cca 2 roky ve velkých dubových sudech, následně pak řadu dalších let v sudech menších a do láhví se tak dostávají nezřídka až po 5 – 7 letech od sklizně.

Vinohrady se nacházejí ve vybraných polohách v Pavlově a vyznačují se specifickým vápencovým podložím, které vínům předává krásnou mineralitu, nádech slanosti a další vlastnosti, a to dokonce i Ryzlinku rýnskému, který obecně vápenec nesnáší nejlépe. Vysazeny zde proto byly speciálně vybrané německé klony, které na vápenci skvěle prospívají. Díky tomu naše "Rieslingy" vynikají svou ovocitostí, plností a velmi dobrým zráním v láhvi.  

Naše viniční tratě v Pavlově jsou Stará hora (Riesling), Sahara (modré odrůdy Cabernet Sauvignon, Merlot, Zweigeltrebe), Pod Pálavou (Ryzlink Vlašský a Chardonnay) a U Božích muk (Sauvignon blanc). Z úcty k historii a k německým vinařům, kteří na těchto vinicích hospodařili před námi již od 17. století, jsou na etiketách užívány také německé názvy těchto tratí.

Pracovat v bio vinicích vinařství NEPRAŠ nebo se v nich i jen projít, je krásné a obohacující - směs rostlin, resp. bylin v nich rostoucí dává půdě tolik potřebné živiny, dusíkaté látky a pomáhá vytvářet humózní půdu, které je po dlouholetém socialistickém hospodaření stále katastrofální nedostatek. V neposlední řadě se v těchto vinicích znovu objevují mnohé druhy hmyzu a v okolí ptactvo, výjimkou nejsou ani hnízda v listoví révy. Je radost pracovat v tomto režimu. Záměrem je přenechat půdu s čistým svědomím budoucím generacím bez zátěže chemickými prostředky.