Neohodnoceno

Brunello di Montalcino Riserva 2017

Skladem (12 ks)
Kód: 4466
1 690 Kč 1 397 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ
Země: Itálie
Oblast: Toscana
Apelace: Brunello di Montalcino DOCG
Typ: Červené
Odrůda: Sangiovese
Ročník: 2017
Sladkost: suché víno
Archivace: 25 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75 l
Alkohol: 14,5 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6 ks
querceta brunello sesta
Sleva

100% Sangiovese

Brunello di Montalcino Riserva bylo vždy výsledkem pečlivé agronomické práce ve třech nejlepších vinicích vinařství registrovaných v apelaci Brunello. Vinice mají vynikající expozice, a to buď na mírném svahu kopce na jižním svahu Montalcina, nebo na velmi kamenité půdě na východní straně, což se hodí v chladnějších letech; zatímco na západní straně půda méně bohatá na kostru nejlépe vyjadřuje svůj kvalitativní potenciál v sušších letech.

 

 

Vinařství Querceta, v srdci oblasti Montalcino, vyrábělo víno a olivový olej výhradně z produktů na svých pozemcích po generace.

Panství bylo součástí majetku opatství Sant'Antimo až do roku 1462, kdy bylo vyňato papežem Piem II. Během této doby, nejdůležitější rodiny ze Sieny založily rozsáhlé majetky na území Montalcina a panství Querceta, poté, co bylo součástí šlechtické dynastie Tolomei, se v druhé polovině 19. století stalo majetkem rodiny Ciacci.

První réva odrůdy Sangiovese byla vysazena Giuseppem Ciaccim v roce 1955 na půdě, která byla určena po generace k produkci olivového oleje a obilí, stejně jako k chovu ovcí pro výrobu ovčího mléka a sýrů. První láhve Brunello pocházejí z roku 1966, kdy bylo toto víno stále klasifikováno jako stolní víno. Teprve v následujícím roce 1967 získalo Brunello označení Denominazione di Origine Controllata a konečně v roce 1980 se stalo prvním italským DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita).

Dnes je Querceta, spolu se sesterským vinařstvím Tenuta di Sesta, jedním z nejlepších producentů vín z Montalcina.