Neohodnoceno

Malbec Pasionado 2018

Skladem (6 ks)
Kód: 5371
1 190 Kč 983 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ
Země: Argentina
Oblast: Mendoza
Apelace: Mendoza/Tupungato Valley
Typ: Červené
Odrůda: Malbec
Ročník: 2018
Sladkost: suché víno
Archivace: 12 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75 l
Alkohol: 14,5 %
Uzávěr: korek
Počet v kartonu: 6 ks
andeluna pasionado malbec grande
Novinka Sleva

Hrozny pro Malbec Pasionado ANDELUNA se sklízí ručně v časných ranních hodinách na přelomu dubna a května, v době plné polyfenolické zralosti.

Před-fermentační macerace probíhá při nízkých teplotách a následné kvašení pomocí přírodních kvasinek v nerezových tancích při kontrolované teplotě 26 °C.

Toto víno zrálo 12 měsíců v nových (50 %), jednou (25 %) a dvakrát (25 %) použitých sudech z francouzského dubu a poté bylo uloženo v lahvích po dobu minimálně 8 měsíců.

Víno je syté barvy s intenzivními fialovými podtóny. Vůně je komplexní a složitá, s tóny červeného ovoce a květin, kde vynikají typické fialky. V chuti se objevují sofistikované třísloviny. Dlouhý a mimořádně příjemný závěr.

Podávejte při teplotě 16°C.

Hodí se k pokrmům z červeného masa a steakům, grilované úpravě mas, a zeleniny.

 

 

Vinařství bylo postaveno v roce 2005 a respektuje a obohacuje architekturu a materiály této oblasti, aniž by měnilo své magické okolí.

Jméno ANDELUNA - právě zde se setkávají dvě polokoule vína: pozemská a mýtická. ANDE je hora, kterou člověk zná a obdělává, aby získal co nejdokonalejší plody a využil výjimečných podmínek půdy, vody a podnebí nadmořské výšky. LUNA je to prostor inspirace a magie, nezbytný pro zrození skvělého vína.
 

Kapacita je asi 1,5 milionu litrů v nerezových tancích, podzemní sklep s 1000 dubovými sudy a úložný prostor pro cca 1 milion lahví. Pro skladování prémiových vín jsou použity francouzské dubové sudy o objemu 2000 litrů a hliněné amfory.

70 ha vlastních vinic leží v údolí Tupungato, na úpatí And, ve výšce 1300 m.

Hlavním enologem vinařství je Manuel González a poradcem Michel Rolland.

 O úspěchu svědčí řada pravidelných ocenění od předních světových hodnotitelů jako Wine Spectator, Wine Enthusiast či Decanter.