Neohodnoceno

Connétable TALBOT 2011

Skladem (7 ks)
Kód: 4008
1 850 Kč 1 529 Kč bez DPH
Kategorie: NABÍDKA VÍN
Země: Francie
Oblast: Bordeaux
Apelace: Saint-Julien
Typ: Červené
Odrůda: Cuvée/směs
Ročník: 2011
Sladkost: suché víno
Archivace: 15 let
Zrání v sudu: Ano
Objem: 0,75
Alkohol: 13 %
Počet v kartonu: 12
Connetable de Talbot
Sleva

Jedno z prvních "druhých" vín v Médocu, poprvé uvedený na trh v šedesátých letech. V průběhu let těžilo z veškeré péče věnované vinici a stále přísnějším kritériím.

Stejně jako "první" Chateau Talbot je to klasické a elegantní víno, vyznačující se čistým a dobře kresleným rámem s dlouhým a svěžím závěrem.

Víno zrálo 15 měsíců na dubovém sudu, z toho 15% novém.

62% Cabernet Sauvignon, 38% Merlot

 

 

Panství má bohatou historii. Jeho jméno pochází od Connétable Talbot, hrabě ze Shrewsbury, guvernér Guyenne, stejně jako slavný anglický vojenský velitel, který byl poražen v bitvě u Castillonu v roce 1453.
V roce 1918 jej koupil Désiré Cordier. Dnes řídí vinařství Nancy Bignon Cordier, její manžel Jean-Paul, jejich děti Philippine, Marguerite a Gustave Bignon.

Celkem 110 hektarů vinic Château Talbot obklopuje panství a táhne se na sever, až k hranici s apelací Pauillac. Na terroiru jemných gunzianských štěrků s jádrem z vápence bohatého na fosilie, které tvoří odvodňující vrcholky kopců, je vysázena velká většina červené révy (105 hektarů) a malá část bílé (5 hektarů).
Jemná chuť a hedvábné třísloviny umožňují pít Chateau Talbot relativně mladé, ale i po delším zrání. Časem se vyvíjí jemný, komplexní aromatický buket s tóny cedru a tabáku Havana.